czwartek, 07 lipiec 2016 08:41

Medytacje na wakacje

W czasie urlopu warto znaleźć czas na lekturę tekstów dotyczących rozwoju duchowego. Wydawnictwo „Charaktery” przygotowało dla Państwa na ten czas specjalną propozycję: siedem różnych zestawów, z których każdy zawiera archiwalny numer czasopisma „Medytacja” oraz dwie książki wybitnych autorytetów z dziedziny rozwoju duchowego. Każdy pakiet w cenie tylko jednej książki! Propozycja dostępna od 6 lipca w salonach prasowych oraz w e-księgarni wydawnictwa Charaktery.

Wakacje to najlepszy czas na praktykowanie medytacji, ale także na lekturę tekstów, które pozwolą nam na zrozumienie jej znaczenia, a także na dostrzeżenie potrzeby duchowości w naszym życiu. Dlatego na tegoroczny okres urlopowy przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety, z których każdy zawiera jeden numer czasopisma „Medytacja” oraz dwie książki wybitnych przewodników po duchowych ścieżkach rozwoju: w każdym zestawie inne. Każdy pakiet kosztuje tyle, co jedna książka! Warto pozwolić, by ci, którzy już od wielu lat podążają drogą poszukiwania autentycznego życia duchowego, stali się przewodnikami naszej wędrówki.

Pierwszy z zestawów zawiera dwie książki księdza Tomáša Halíka. Wybitny czeski teolog od lat poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym właściwie są wiara i niewiara. Zmaganie z tym zagadnieniem kieruje go często w zaskakujące miejsca. Okazuje się, że często znajduje on wierzących z dala od oficjalnych instytucji religijnych, a także po różnych stronach granic wspólnot, które określaja się jako posiadające prawdę. Dzieje się tak dlatego, że, jak się go nazywa często w Polsce, „czeski Tischner” nie dostrzega istoty wiary w intelektualnym przyjęciu dogmatów, ale w podjęciu wielkiej życiowej decyzji o poszukiwaniu obecności Boga w naszej codzienności.

 

Na ścieżkach takich poszukiwań spotkali się również niemieccy benedyktyni Anselm Grün i Willigis Jäger. W dostępnej w kolejnym pakiecie ich książce, która nosi tytuł „Tajemnica po tamtej stronie dróg. To co nas łączy, i to, co nas dzieli”, możemy zobaczyć, jak tych dwóch popularnych w Polsce autorów widzi rolę, jaką odgrywa duchowe doświadczenie w życiu człowieka. W innym zestawie znajdziemy z kolei książkę „Modlitwa kontemplacyjna”, pozycję, w której jeden z dialogujących mnichów, Willigis Jäger, na nowo odkrywa zachodniochrześcijańskie źródła modlitwy głębi, koncentrując się przede wszystkim na nauce św. Jana od Krzyża. 

Poszukujący w innych tradycjach ucieszą się z wchodzącego w skład każdego z pakietów „Wprowadzenia do Zen” autorstwa Aleksandra Poraja-Żakieja. Przedstawia on podstawy tej praktyki modlitewnej. Natomiast ci, których interesuje możliwość harmonijnego połączenia duchowego dziedzictwa wielkich kultur, znajdą coś dla siebie w książce „Bóg” autorstwa Rami Shapiro oraz filmie „Jezus i Budda”, który opowiada o tym, jak poznanie buddyzmu może prowadzić do lepszego zrozumienia chrześcijaństwa.

Życzymy, żeby odpoczynek z naszymi czasopismem oraz z autorami książek był rzeczywiście udany i sprawił, że wrócą Państwo do swoich codziennych zajęć wyciszeni i zrelaksowani. Zestawy, z których każdy kosztuje tyle, co jedna książka, są dostępne od 6 lipca w salonach prasowych oraz w e-księgarni  wydawnictwa Charaktery.

http://sklep.charaktery.eu/style-i-charaktery-1-2016-medytacja-zestaw-numer-archiwalny-dwie-ksiazki.html

 

Przeczytano 9858 razy