środa, 07 wrzesień 2016 14:08

Medytacja przy liściach herbaty

Medytacja wesprze Cię w walce ze stresem, a równocześnie doda energii. Zanim jednak zaczniesz medytować, wycisz się – pomoże Ci w tym… zielona herbata.

Dlaczego warto medytować?

Medytacja jest drogą ku doskonałości – ułatwia odnajdywanie źródeł kłopotów oraz sposobów ich rozwiązywania. Przede wszystkim jednak jej celem jest rozwój pozytywnych uczuć i uzyskiwania koncentracji.

Regularna medytacja wpływa na cały nasz organizm: pomaga się wyciszyć i uspokoić. Łatwiej radzimy sobie ze stresem, dzięki czemu niwelujemy takie jego objawy jak m.in. podwyższone ciśnienie krwi, łagodne stany depresyjne czy problemy z bezsennością.

Medytacja jest polecana zwłaszcza przez religie Wschodu: buddyzm, hinduizm. Jednak i modlitwy chrześcijańskie (np. różaniec) noszą jej znamiona. Może i Ty spróbujesz?

Co wspólnego ma herbata z medytacją?

Według starych podań ludów Azji buddyzm został założony przez mnicha Bodhdharmę. Spędził on na medytacji wiele lat – tak wiele, że zmęczony życiem oderwał sobie powieki. Tam gdzie je odrzucił, miały wyrosnąć krzewy herbaty.
Zielony napar należy do tradycji Chanouy, czyli japońskiej ceremonii picia herbaty. Mnisi spożywają ją przed medytacją, co pomaga im w pozbyciu się zmęczenia i wzmocnieniu koncentracji.

W czym pomaga zielona herbata?

Jednak nie tylko mnisi doceniają zieloną herbatę! Jest ona magicznym napojem, który wraz z kolejnymi parzeniami nabiera innych właściwości. Pierwszy napar działa pobudzająco, a kolejne uspokajająco – dzięki czemu jest idealnym napitkiem podczas medytacji.

Herbata z świeżych liści, poddanych jedynie minimalnej oksydacji, zawiera wapń, magnez, miedź, potas, cynk, żelazo oraz bogaty pakiet witamin: B, C, E i K. Ponadto trzeba wspomnieć, że zielona herbata jest źródłem antyoksydantów i garbników – przez co zwana jest także eliksirem młodości.

Wszystkie te składniki sprawiają, że napój ten ma niesamowity wpływ na nasz organizm. Zmniejsza ryzyko chorób serca (w tym również zawałów!), obniża poziom złego cholesterolu, delikatnie pobudza nasz metabolizm. Jak każda herbata wpływa również na nas moczopędnie – dzięki czemu szybciej wydalamy wszelkie toksyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o właściwościach zielonej herbaty? Wejdź na www.herbata.info – znajdziesz tu wszystko, co chciałbyś wiedzieć.

MATERIAŁ PR

 

Przeczytano 2280 razy