wtorek, 21 marzec 2017 16:20

XXIII Targi Wydawców Katolickich

Kolejna edycja niezwykłego, corocznego święta książki religijnej odbędzie się w dniach 30 marca – 2 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

W ciągu czterech dni ponad 160 polskich i zagranicznych wystawców w Arkadach Kubickiego zaprezentuje czytelniczej publiczności ponad 10 tysięcy najciekawszych tytułów ostatnich lat.

Tegoroczna edycja Targów przypadająca w tzw. Roku Maryjnym oraz Roku Brata Alberta, będzie stanowić ważne forum wymiany myśli i doświadczeń dla przedstawicieli środowiska wydawców publikacji religijnych i przeglądu najciekawszych tendencji wpływających na wygląd i kondycję tej części sektora wydawniczego w Polsce.

Dla czytelników będzie to doskonała okazja do spotkania i rozmowy z ulubionymi autorami oraz uzyskania pamiątkowego wpisu w książce, czy obejrzenia filmów religijnych Telewizji Polskiej i innych wydawców filmowych. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.  W namiocie przed Arkadami zorganizowana będzie tzw. Akademia rodzinnego czytania. Najpiękniejsze bajki czytać będą: Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Dariusz Kowalczyk, Cezary Żak z żoną, Przemysław Babiarz, Brygida Grysiak, Tomasz Wolny z żoną, Piotr Ligęza, bracia Mroczkowie. W niedzielę zapraszamy do Narodowego Czytania – uczestnicy spotkania przeniosą się do świata Wesela Wyspiańskiego.

W trakcie Targów odbędą się także panele dyskusyjne. Między innymi: Debata o plusach i minusach mediów społecznościowych. Nieodłącznym elementem Targów będzie też gala wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2017.

Gala rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie (Praga).  W trakcie tej uroczystości wręczone zostaną Nagrody Główna i Nagrody Specjalne FENIKS 2017. Finałową galę Nagrody FENIKS 2017 uświetni niezwykły występ Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej.

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań XXIII Targów Wydawców Katolickich dostępne są pod adresem www.swk.pl.

Przeczytano 979 razy