czwartek, 27 grudzień 2012 12:08

Medytacja dzieci i młodzieży w Twojej szkole

medytujaca_dziewczynkaKonferencja i warsztaty poświęcone medytacji w szkole odbędą się i 31 stycznia i 1 lutego 2013 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli i katechetów.

Prelegenci:
– Bogdan Białek, psycholog, redaktor naczelny miesięcznika „Charaktery”
– dr Cathy Day i Ernie Christie, dyrektorzy Biura Edukacji Katolickiej Diecezji Townswille w Australii
– Laurence Freeman OSB, dyrektor The World Community for Christian Meditation (WCCM)

Organizatorzy: „Charaktery”, „Psychologia w Szkole”, Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM) w Polsce 

Wstęp wolny.

 

 

O. Laurence Freeman OSB

Zakonnik Oliwetańskiej Kongregacji Benedyktyńskiej. Nowicjat odbył pod kierunkiem ojca Johna Maina OSB. Wraz z nim w 1977 roku założył klasztor w Montrealu, który zainspirował jeden z nurtów odnowy kontemplacyjnej w Kościele. Kieruje Światową Wspólnotą Medytacji Chrześcijańskiej (The World Community for Christian Meditation - WCCM).

 

 

Dr Cathy Day

Dyrektorka Biura Edukacji Katolickiej Diecezji Townsville w Australii. Pod jej kierownictwem stworzono i wdrożono pierwszy na świecie program Medytacji Chrześcijańskiej dla wszystkich szkół katolickich w całej diecezji. Jej zainteresowania skupiają się na badaniach ułatwiających budowanie zdrowych zasad edukacyjnych z uwzględnieniem rozwoju duchowości w miejscu pracy.

 


Ernie Christie

Wicedyrektor Biura Edukacji Katolickiej Diecezji Townsville w Australii. Koordynuje program Medytacji Chrześcijańskiej w regionie North Queensland. Skupia się na pracy z uczniami od wieku przedszkolnego do 12 roku życia. Ma pod swoją opieką 31 szkół, 15000 uczniów i 1200 nauczycieli. Ukończył studia teologiczne oraz pedagogiczne. Jest autorem książki “Medytacja chrześcijańska w szkołach" (ang. Teaching Christian Meditation to Children: Coming Home)


Bogdan Białek

Psycholog, dziennikarz, wydawca. Redaktor naczelny miesięcznika Charaktery, kwartalnika Psychologia w szkole oraz pisma poświęconego duchowości i psychologii Medytacja. Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

 

 

 

Prosimy o zgłoszenie udziału do 15 stycznia 2013 na jeden z podanych adresów:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

PROGRAM

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie możemy gwarantować uczestnictwa wszystkim chętnym. O ostatecznym przyjęciu zgłoszenia decydować będzie kolejność zgłoszenia i profil uczestnika (patrz poniższa ankieta). Po otrzymaniu zgłoszenia wyślemy potwierdzenie o uczestnictwie.

31.01.2013: Konferencja, VII LO im. J. Słowackiego, ul. Wawelska 46, Warszawa
1.02.2013: Warsztaty, Pedagogium, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Marszałkowska 115C
ZYTAJ TAKŻE:

medytacja_250x200_jak_na_glowna

 

 

 

Spotkanie prezentujące najnowszy zeszyt „Medytacji”Przeczytano 9371 razy