czwartek, 22 marzec 2012 08:43

Talerz po polsku

Polacy odżywiają się zdrowo, a przynajmniej tak im się wydaje. Aż trzy czwarte uczestników sondażu zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej uważa, że właściwie się odżywia.

 

Większość respondentów codziennie rano je śniadanie i spożywa co najmniej trzy posiłki dziennie. Uczestnicy badania przyznali, że unikają stołowania się w fast foodach i barach szybkiej obsługi. Okazuje się jednak, że dość chętnie sięgają po dania gotowe lub półprodukty ułatwiające przygotowanie posiłków – tylko co drugi respondent twierdzi, że nigdy tego nie robi. Znaczny odsetek uczestników przyznaje się również do podjadania przed snem.

Staramy się dbać o to, by w naszym jadłospisie codziennie znalazły się owoce – większość respondentów sięga po nie między posiłkami przynajmniej kilka razy w tygodniu. Nie wszyscy jednak potrafią oprzeć się pokusie podjadania słodyczy i innych przegryzek. Ponad połowa uczestników badania co najmniej kilka razy w tygodniu sięga po różnego rodzaju batoniki, cukierki i słodkie bułki, a 14 procent – po chrupki i chipsy. Jednak tylko co czwarty uważa, że je za dużo słodyczy i przegryzek.

(ACh)

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Przeczytano 5234 razy