czwartek, 21 marzec 2013 14:32

Przyrodnicze cuda i wulkaniczne krajobrazy, czyli Lanzarote dla turystów

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ta malownicza wyspa, wchodząca w skład hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, znalazła się na liście UNESCO jako jeden z wielu światowych rezerwatów biosfery. O jej wyjątkowości decydują liczne stożki wulkaniczne, będące tu najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu.

Tu, na terenach pokrytych wulkaniczną lawą, można zwiedzić jeden z najpiękniejszych na świecie parków narodowych. Tradycyjna, niska zabudowa oraz piękne krajobrazy sprawiają, że turyści już dawno upodobali sobie Lanzarote Wczasy na tej wyspie dostarczają wielu wrażeń, zaś goście na nudę narzekać tu nie mogą. Jakie miejsca na tej wyspie zasługują na szczególną uwagę?

 

Wulkaniczne atrakcje wyspy


Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca na tej wyspie powstały w wyniku erupcji wulkanów. Wspaniałych tworów powstałych z lawy nie brak tu, zaś ich kształty i rozmiary wprawiają w zachwyt przybywających na Lanzarote turystów. Jedną z największych osobliwości wyspy jest Cueva de los Verdes. To wyjątkowy (a zarazem najdłuższy na świecie) tunel, który powstał właśnie dzięki wulkanicznej działalności. Warto odwiedzić również rejon wulkanu El Golfo, u stóp którego powstało wyjątkowo piękne jezioro. To Charco – jezioro wyróżniające się niezwykłą, zieloną barwą, która silnie kontrastuje z widoczną dookoła czarną lawą.
Największą wulkaniczną atrakcją wyspy jest jednak wspominany już Park Narodowy Timanfaya. Utworzony w latach 70. XX wieku szybko zyskał światową sławę, stając się jednocześnie największą atrakcją Lanzarote. Zajmuje on tereny pokryte zastygłą lawą, zaś jedną z największych ciekawostek na jego obszarze są Góry Ognia. To jedyne w swoim rodzaju pasmo kraterów. Inną atrakcją parku jest pięknie wkomponowana w wulkaniczny pejzaż restauracja o nazwie El Diablo, w której mogą odpocząć zmęczeni wędrówkami po parku turyści.

 

Najpiękniejsze plaże i kurorty


Mimo swego surowego, wulkanicznego charakteru, Lanzarote kusi turystów pięknymi kurortami i malowniczymi plażami. Miejsc, w których można dobrze wypocząć, jest tu sporo. Jednym z najbardziej popularnych kurortów na wyspie jest Playa Blanca, w którym do dnia dzisiejszego można poczuć atmosferę typową dla rybackiej osady. Chętnie odwiedzanym kurortem jest również Costa Tequile, której popularność wynika z istniejącego tu parku wodnego oraz bliskość najważniejszego na wyspie miasta jakim jest Arrecife.


Najważniejszym kurortem na wyspie jest jednak inna miejscowość sąsiadująca ze stolicą Lanzarote. To Puerto del Carmen – dawne miasteczko rybackie, a dziś – kurort znany z luksusowych hoteli, eleganckich restauracji i malowniczych zatok z pięknymi plażami.

Przeczytano 26281 razy