wtorek, 02 kwiecień 2013 07:04

Słoneczny Brzeg – kraina słońca i pięknych plaż

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jest jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych, którymi kusi turystów Bułgaria All inclusive oraz szeroka oferta tutejszych hoteli sprawiają, że można w tym rejonie korzystać z wakacyjnych luksusów z dala od trosk dnia codziennego. To miejsce idealne dla tych, którzy marzą o beztroskim urlopie i dobrej zabawie. Na czym polega fenomen Słonecznego Brzegu? Na jakie atrakcje mogą liczyć przybywający tu turyści?

 

Słoneczne „Naj”.... 
Mówiąc o Słonecznym Brzegu wyjątkowo często używa się określenia „naj”. Jest to najpopularniejszy i najlepiej zagospodarowany pod względem turystycznym region na obszarze bułgarskiego wybrzeża, jest też najchętniej odwiedzanym przez gości z całego świata zakątkiem Bułgarii. Wyjątkowa kariera tego kurortu i modnego kąpieliska rozpoczęła się pod koniec lat 50. XX wieku, kiedy to dostrzeżono jego wyjątkowe walory wypoczynkowe. Dziś jest to potężne centrum hotelarskie – największe ze wszystkich, którymi może pochwalić się Bułgaria All inclusive oraz liczne, dodatkowe udogodnienia dla turystów sprawiają zaś, że miejscowe hotele nie bez powodu cieszą się mianem najbardziej luksusowych kwater.  O potrzeby gości zadbano tu wyjątkowo. Czekają na nich nie tylko plaże i eleganckie restauracje, ale i bogate zaplecze turystyczno – sportowe. Można tu uprawiać sporty wodne, można poznać  tajniki nurkowania, można również poświecić nieco czasu na zwiedzenie malowniczej okolicy kurortu. Do wielu ciekawych miejscowości można ze Słonecznego Brzegu dostać się zarówno komunikacją publiczną, jak i na piechotę.

 

Okoliczne atrakcje
Położony w pobliżu Słonecznego Brzegu Nessebar jest jedną z tych miejscowości, którą koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w tej części Bułgarii. Uważany za jedną z najpiękniejszych miejscowości nad Morzem Czarnym został doceniony i wpisany na listę UNESCO. W historycznej zabudowie miasteczka na szczególną uwagę zasługują cerkwie oraz wyjątkowe domy wyróżniające się okazałymi, drewnianymi balkonami. Malowniczy port, zabytkowe wiatraki oraz wąskie uliczki otoczone wiekowymi domami czynią z tego miasteczka miejsce wyjątkowe.


Warto również wybrać się do drugiej miejscowości położonej w sąsiedztwie Słonecznego Brzegu. To Sveti Vlas – miasteczko malowniczo położone pomiędzy Morzem Czarnym a Górami Skalistymi. Na turystów czekają tu piękne plaże oraz tereny idealne dla miłośników pieszych wycieczek.

Przeczytano 8010 razy