piątek, 17 maj 2013 07:24

Spotkanie z Mistrzem ZEN SOTO Jakusho Kwong Roshim

Kwong_Roshi.jpg29 maja w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Mistrzem ZEN SOTO Jakusho Kwong Roshim. W spotkaniu weźmie udział Wojciech Żmudziński ,a poprowadzi je Tymon Tymański.

Roshi Jakusho Kwong jest jednym z kilkunastu uznawanych przez Dalajlamę zachodnich mistrzów buddyjskich. Jest mnichem i mistrzem zen w tradycji japońskiego zen soto. Przez wiele lat praktykował z Shunryu Suzuki roshi (w Polsce znanego jako autora jednej z najlepszych współczesnych książek na temat zen „Umysł zen, umysł początkującego”). Utworzył i prowadzi do dziś ośrodek zen na górze Sonoma w północnej Kalifornii –  Sonoma Mountain Zen Center.

 

Roshi Kwong od wielu lat przyjeżdża do Polski, gdzie wygłasza publiczne wykłady, udziela indywidualnych nauk, prowadzi grupowe odosobnienia, odprawia ceremonie związane z życiem wspólnoty buddyjskiej, odwiedza rodziny swoich uczniów. Wszystkie formy praktyki są otwarte i dostępne dla osób zainteresowanych. Dodatkowo od wielu lat uczestniczy w ekumenicznych medytacjach w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu, wcześniej organizowanych przez ojca Jana Berezę, a obecnie przez ojca Maksymiliana Nawarę.


Wojciech Żmudziński jest jezuitą, teologiem biblijnym i pedagogiem. Kieruje placówką doskonalenia nauczycieli „Centrum Arrupe” oraz Edukacyjną Kliniką Poradnią Profilaktyki Uzależnień w Gdyni.
Tymon Tymański jest kompozytorem, multiinstrumentalistą, poetą, prozaikiem; buddystą zen.


Organizatorami spotkania są: Buddyjska Wspólnota Zen KANNON oraz Stowarzyszenie Forum Rozwoju Integralnego.


29 maja 2013 roku (środa) g. 17.00
Ratusz Starego Miasta, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk

Kontakt:

Ewa Kaian Kochanowska – osoba odpowiedzialna za praktykę Wspólnoty w Trójmieście

691 355 400 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marcin Porowski – kontakt z mediami

509 923 235, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytano 3789 razy