środa, 12 listopad 2014 13:30

List otwarty do Boga

List otwarty do Boga malePanie Wszechświata! Wybacz mi, proszę, ale muszę mówić do Ciebie słowami sprzeciwu. Nie mogę inaczej, bo życie znów stało się bardzo trudne...

 

W ostatnich tygodniach my, wszyscy mieszkańcy Izraela, staliśmy się jedną rodziną. Porwano bowiem i brutalnie zamordowano trójkę naszych dzieci. Jak nigdy wcześniej, zbieraliśmy się razem, by prosić Ciebie o pomoc. Miliony naszych modlitw wznosiły się do Twego świętego tronu: błagaliśmy o ratunek dla nich. Nigdy nie było takiej jedności pośród nas jak w tym czasie. Modliliśmy się i modliliśmy niemal do utraty przytomności.

 

Modlili się ludzie pobożni, niezbyt religijni, a nawet krytycznie nastawieni do religii. Lecz Ty nas boleśnie zawiodłeś. Rankiem poprzedniego wtorku nie byłem pewien, czy modlić się do Ciebie. Tyle było bólu, tyle bólu. Pomyślałem, że może powinniśmy wszyscy pójść do synagogi, stanąć przed Arką Przymierza i uroczyście ogłosić, że nie będziemy już więcej mówić do Ciebie i przestaniemy śpiewać Twoją chwałę.

Tylko Ty, Boże, byłeś tam, kiedy porwano chłopców. Dlaczego nie zabiłeś terrorystów, dlaczego nie zesłałeś im ataku serca albo wylewu? Czyżby zabrakło Ci pomysłu, co robić? Czy rodzinom tych chłopców, głęboko wierzącym ludziom, nie należała się Twoja opieka? W przeszłości od podobnych zagrożeń tyle razy cudownie ratowałeś nasze dzieci i wnuki. Dlaczego nie uczyniłeś tego samego tym razem i nie poprowadziłeś tych chłopców bezpiecznie do domu?

 

CAŁY LIST RABINA CARDOZO W NAJNOWSZEJ „MEDYTACJI”. MAGAZYN DOSPĘPNY RÓWNIEŻ Z PŁYTĄ „JEZUS I BUDDA”.

 

Dr NATHAN LOPES CARDOZO jest rabinem, filozofem, dziekanem David Cardozo Academy w Jerozolimie oraz prodziekanem jerozolimskiego Instytutu Isralight. Wykłada w żydowskich i świeckich uczelniach na całym świecie. Określany jest czasem jako „ambasador sumienia”, a swoim niekonwencjonalnym stylem nauczania przyciąga wielu studentów. Napisał między innymi: Judaism On Trial; Crisis, Covenant and Creativity; For the Love of Israel and the Jewish People; Between Silence and Speech.

MEDYTACJA DOSTĘPNA W PUNKTACH SPRZEDAŻY I NA WWW.SKLEP.CHARAKTERY.EU

medytacja plyta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. na górze: Fred Stein/Corbis

Przeczytano 5970 razy
Więcej w tej kategorii: « Napisz list do Boga